kunstbus

Ben jij de slimste mens? Test je kennisniveau op YaGooBle.com.

Prijswinnaars Zilveren Griffel

Griffels worden toegekend aan de best geschreven kinderboeken van het jaar. Jaarlijks kunnen in vier categorieën (uitgaven voor kinderen tot 6 jaar, voor kinderen van 6 jaar en ouder, van 9 jaar en ouder en informatieve uitgaven) twee boeken bekroond worden met een Zilveren Griffel.
Volgens het huidige reglement moet uit een van de categorieën bovendien één Gouden Griffel toegekend worden.
De Gouden Griffel kan alleen gewonnen worden door een oorspronkelijk Nederlandstalig boek; voor een Zilveren Griffel komen ook vertaalde boeken in aanmerking.

Websites: Grimm (6+)
Sylvia Vanden Heede voor Vos en haas en de dief van Iek (6+)
Mirelle Geus voor Big (9+)
Cornelia Funke voor Hart van inkt (9+)
Ted van Lieshout voor Mama! Waar heb jij het geluk gelaten?

2005
Wolf Erlbruch voor Waarom jij er bent (prentenboek)
Kaat Vrancken voor Cheffie is de baas (6-9 jaar)
Hilde Vandermeeren voor De twaalfde man (6-9 jaar)
Daan Remmerts de Vries voor De Noordenwindheks (9 -12 jaar)
Joke van Leeuwen voor Waarom een buitenboordmotor eenzaam is (informatief)

2004
Imme Dros voor Het mooiste boek van de wereld (prentenboek)
Hans Hagen voor Zwaantje en Lolly Londen (prentenboek)
Bart Moeyaert voor De Schepping (6-9 jaar)
Edward van de Vende voor Superguppie (6-9 jaar)
Cornelia Funke voor De dievenbende van Scipio (vanaf 12 jaar)
Bas van Lier voor Het zeeboek (informatief, vanaf 11 jaar)
Bibi Dumon Tak voor Camera loopt... Actie! (informatief, vanaf 11 jaar)

2003
Annemarie van Haeringen voor Het begin van de zee (prentenboek)
Maritgen Matter voor Schaap met laarsjes (6-9 jaar)
Selma Noort voor Mag ik je spook lenen (6-9 jaar)
George Saunders voor De zeer volhardende Gappers uit Frip (9 -12 jaar)
Vibeke Roeper voor Zwarte peper, scheurbuik (9 -12 jaar)

2002
Sylvia Vanden Heede voor Opgestaan is plaats vergaan (prentenboek)
Stern voor Mevrouw Dientje en het leverworstmysterie (6-9 jaar)
Bart Moeyaert voor Het beest heet Mona (6-9 jaar)
Martha Heesen voor Stekels (9 -12 jaar)
Guus Kuijer voor Met de wind mee naar de zee (9 -12 jaar)
Bibi Dumon Tak voor Het koeienboek (9 -12 jaar)

2001
Edward van de Vendel voor Dom konijn (6-9 jaar)
Kaar Vrancken voor Hannah en het raadsel van de stilte (6-9 jaar)
Martha Heesen voor Mijn zusje is een monster (9-12 jaar)
Daniel King voor Schaken (informatief)

2000
Amando voor Dierenpraat (9-12 jaar)
Martha Heesen voor De vLoek van Cornelia (9-12 jaar)
David Almond voor De schaduw van Skellig (9-12 jaar)
Ceciel de Bie en Martijn Leenen voor Rembrandt: doe-boek voor kinderen (informatief)

1999
Wolf Erlbruch voor Leonard (prentenboek)
Toon Tellegen voor De verjaardag van alle anderen (9-12 jaar)
Joke van Leeuwen voor Kukel (9-12 jaar)
K. Schippers voor Sok of sprei (9-12 jaar)
Eva Gerlach voor Hee meneer eland (informatief)

1998
Imme Dros voor Dit is het huis bij de kromme boom (tot 6 jaar)
Hans Hagen voor De kat en de adelaar (6 jaar en ouder)
Abbing en Van Cleeff voor Zwarte rugzak (9 jaar en ouder)
Peter van Gestel voor Mariken (9 jaar en ouder)
Philip Mechanicus - De vrolijke keuken (informatief)
Babett van Ogtrop en Liesbet Ruben voor Mario loves olimpia (informatief)

1997
Dick Bruna voor Lieve oma pluis (tot 6 jaar)
Ted van Lieshout voor Mijn tuin, mijn tuin (6 jaar en ouder)
Toon Tellegen voor Teunis (6 jaar en ouder)
Joke van Leeuwen voor Iep (9 jaar en ouder)
Jurg Schubiger voor Toen de wereld nog jong was (9 jaar en ouder)
Ditte Merle voor Wat vliegt daar? Wat kruipt daar? Wat prikt daar? (informatief)

1996
Imme Dros voor Ik maak nooit iets mee en andere avonturen (tot 6 jaar)
Harrie Geelen voor De plant van Jan (tot 6 jaar)
Joke van Leeuwen voor Ik ben ik (6 jaar en ouder)
Marit Tornqvist voor Klein verhaal over liefde (6 jaar en ouder)
Bart Moeyaert voor Blote handen (9 jaar en ouder)
Rita Verschuur voor Vreemd land (9 jaar en ouder)
Klaus Kordon voor De eerste lente (13 jaar en ouder)
Sheila Och voor Het zout der aarde en het domme schaap (13 jaar en ouder)

1995
Sam McBratney voor Raad een hoeveel ik van je hou (tot 6 jaar)
Rascal voor Mauwtje (tot 6 jaar)
Sjoerd Kuijper voor Het eiland klaasje (6 jaar en ouder)
Veronica Hazelhoff voor Veren (9 jaar en ouder)
Simone Schell voor Een zeer geheime reiskist (9 jaar en ouder)
Imme Dros voor Odysseus, een man van verhalen (13 jaar en ouder)
Anna Provoost voor Vallen (13 jaar en ouder)
Marije van der Hoeven voor Klik, ik heb je (informatief)
K Schippers voor 's nachts op het dak (informatief)

1994
Imme Dros voor De blauwe stoel, de ruziestoel (tot 6 jaar)
Sjoerd Kuijper voor Robin en god (tot 6 jaar)
Harrie Geelen voor Herman het kind en de dingen (6 jaar en ouder)
Toon Tellegen voor Jannes (6 jaar en ouder)
Jean Fritz voor Aan de verkeerde kant van de aarde (9 jaar en ouder)
Roberto Piummini voor Motu-Iti, het meeuweneiland (9 jaar en ouder)
Aidan Chambers voor De tolbrug (13 jaar en ouder)
Lydia Rood voor Een mond vol dons (13 jaar en ouder)
Willem Wilmink voor Het wilhelmus (informatief)

1993
Max Velthuijs voor Kikker in de kou (tot 6 jaar)
Joke van Leeuwen voor Niet wiet, wel nel (6 jaar en ouder)
Selma Noort voor Eilandheimwee (6 jaar en ouder)
Janet Taylor Lisle voor Elfenmiddag (9 jaar en ouder)
Simone Schell voor Marie Pouceline of de nicht van de generaal (9 jaar en ouder)
Janni Howker voor Toen onze daniel dood ging (13 jaar en ouder)
Klaus Kordon voor Met je rug tegen de muur (13 jaar en ouder)
Gerard Brands voor Allemaal bedrog (informatief)
Inez van Eijk en Marijn Backer voor Lieve engerd, de groetjes (informatief)

1992
Imme Dros voor Ik wil die! (tot 6 jaar)
Hans Hagen voor Het is nacht, we gaan op jacht (6 jaar en ouder)
Annemie Heymans & Margriet Heymans voor De prinses van de moestuin (6 jaar en ouder)
Hans Hagen voor Het gouden oog (9 jaar en ouder)
Gaye Hicyilmaz voor De storm (13 jaar en ouder)
Willem van Toorn voor Rooie (13 jaar en ouder)

1991
Andy Macdonald voor Kleine Bever en de echo (tot 6 jaar)
Imme Dros voor De o van opa (6 jaar en ouder)
Jacques Vriens voor Tinus-in-de-war (6 jaar en ouder)
Rindert Kromhout voor Peppino (9 jaar en ouder)
Lyll Beccerra de Jenkis voor Gevangen in de Andes (13 jaar en ouder)
Ted van Lieshout voor Mijn botjes zijn bekleed met deftig vel (13 jaar en ouder)
Kathe Recheis voor Toen er nog bizons waren (informatief)

1990
Ienne Bieman voor Ik was de zee (tot 6 jaar)
Max Velthuijs voor Kikker is verliefd (tot 6 jaar)
Anthony Brown voor De Tunnel (6 jaar en ouder)
Imme Dros voor Roosje kreeg een ballon (6 jaar en ouder)
Toon Tellegen voor Langzaam, zo snel als zij maar konden (9 jaar en ouder)
Klaus Kordon voor Moenli en de moeder van de wolven (13 jaar en ouder)
Midas Dekkers voor Het moment (informatief)
David Macaulay voor Over de werking van de kurketrekker en andere machines (informatief)

1989
Anthony Browne voor Gorilla (tot 6 jaar)
Ivo de Wijs voor Dat rijmt (tot 6 jaar)
John Burningham voor De jongen, die altijd te laat kwam (6 jaar en ouder)
Margriet Heymans voor Lieveling, boterbloem (6 jaar en ouder)
Tor Seidler voor Het ratteplan (9 jaar en ouder)
Imme Dros voor De reizen van de slimme man (13 jaar en ouder)
Ted van Lieshout voor Och, ik elleboog me er wel doorheen
Midas Dekkers voor Eten is weten (informatief)
Joke van Leeuwen voor We zijn allang begonnen, maar nu begint het echt (informatief)

1988
Trude de Jong voor Lola de beer (tot 6 jaar)
Kees Stip voor Mijn beesten staan er wel gekleurd op (tot 6 jaar)
Imme Dros voor Annetje Lie in het holst van de nacht (6 jaar en ouder)
Guus Kuijer voor Tin Toeval en de kunst van het verdwalen / Tin Toeval en het geheim van tweebeenseiland (6 jaar en ouder)
Paul Biegel voor De rode prinses (9 jaar en ouder)
Els Pelgrom voor Het onbegonnen feest (9 jaar en ouder)
Imme Dros voor De trimbaan (13 jaar en ouder)
Cynthia Voigt voor De hardloper (13 jaar en ouder)

1987
Tony Ross voor Waar is mijn potje (tot 6 jaar)
Wim Hofman voor Zip (6 jaar en ouder)
Nicolaas Matsier voor Ida stak de zebra over
Dolf Verroen voor Een leeuw met lange tanden (10 jaar en ouder)
John Yeoman voor De kluizenaar en de beer (10 jaar en ouder)
Stig Ericson voor Jenny en de rode storm (13 jaar en ouder)
Janni Howker voor De aard van het beest (13 jaar en ouder)
Lennart Nilsson voor Geboren worden (informatief)

1986
Aidan Chambers voor Tirannen
Humphrey Harman voor Verhalen voor een Afrikaanse koning
Mensje van Keulen voor Tommie station
Tan Koide voor Klop, klop wie is daar
Uri Orlev voor Het eiland in de vogelstraat
Ulf Stark voor Doldwazen en druiloren
Hans Peter Thiel en Marcus Würmli voor Italië
Colin Thiele voor Stormboy

1985
Aidan Chambers voor Het geheim van de grot
Midas Dekkers voor Kijken met je handen
Remco Ekkers voor Haringen in sneeuw
Peter van Gestel voor Uit het leven van Ko Kruier
Annemie Heymans voor Neeltje
Trudy de jong voor Aram en de bende van de boomstam
Irina Korschunow voor Hij heette Jan
Joyce Rockwood voor Het vuur van de zon
Tony Ross voor Towser en sadie's verjaardag

1984
Betsy Byars voor De zwerfkatten
Roald Dahl voor De GVR
Wim Hofman voor Aap en beer
Janosch voor Post voor de tijger
Guus Kuijer voor Eend voor eend
Quida Sebestyen voor Ver van huis
Tonny Vos-Dahmen von Buchholz voor Van rendierjager tot roofridder
Barbare Willard voor Laurier en Leeuwerik

1983
Henk Barnard voor Hier ben ik dan
Michael Ende voor Het oneindige verhaal
Virginia Allen Jensen voor Sara en de deur
Astrid Lindgren voor Ronnja de roversdochter
Katherine Paterson voor Een brug naar Terabithia
Els Pelgrom voor Voor niets gaat de zon op
Willem Wilmink voor Dicht langs de huizen

1982
Paul Biegel voor Haas dl.1
Robert Cumming voor Kijken en zien
Roald Dahl voor De griezels
Kees Fens voor Nou hoor je het eens van een ander
Veronica Hazelhoff voor Nou moe!
Hadley Irwin voor Hidden doe
Joke van Leeuwen voor De metro van Magnus
Christine Nöstlinger voor Het huis in niemandland
Boris Zhitkov voor Het verboden bootje

1981
Lloyd Alexander voor De eerste twee levens van lukas-kasha
Aliki voor Mummies uit het oude egypte
Elfie Donnelly voor De rode kous
Imme Dros voor De zomer van het jaar
Diana Jones voor De negen levens
Toeckey Jones voor Het gaat wel goed, het gaat je wel
Myron Levoy voor Alan en Naomi
Arnold Lobel voor Bij uil thuis
Dolf Verroen voor Hoe weet jij dat nou?

1980
Thea Beckman voor Stad in de storm
Jean Coue voor En de zon werd koud
Elfie Donnelly voor De rommelkist van grootvader
Thea Dubelaar voor Sjanetje
Shirley Hughes voor Knuffel
Una Jacobs voor De geschiedenis van het muizenvolk
Joke van Leeuwen voor Een huis met zeven kamers
Doris H. Lund voor Je zou Herberts huis eens moeten zien
Jörg Müller en Jörg Steiner voor De beer, die een beer wou blijven

1979
Gerard Brands voor Padden verhuizen niet graag
Raymond Briggs voor De sneeuwman
Roald Dahl voor Het wonderlijke verhaal van Hendrik Meier
Nigel Hinton voor Vluchten kan niet meer
Sheila Lavelle voor Allemaal appeltaart
Alet Schouten voor Het huis van roos en lap
William Steig voor Abels eiland
Dolf Verroen voor De kat in de gordijnen
Jacques Vriens voor Zondagmorgen

1978
Cora Annett voor Hoe de heks ezeltje alf te pakken kreeg
Betsy Byars voor De dag van de geitenman
Federica de Cesco voor De gouden dagen van Lhasa
Rumer Godden voor De diddakoi
Helen Griffiths voor Het heksenkind
Mollie Hunter voor Een toren tegen de romeinen
Margaret Mahy voor Ze lopen gewoon met me mee
Jenny Wagner voor Borre en de nachtzwarte kat

1977
James Cressey voor De rattenvanger
Roald Dahl voor Daantje de werldkampioen
Robert Gernhardt voor Wie dit leest is het vierde beest
Wim Hofman voor Wim
Guus Kuijer voor Grote mensen, daar kun je beter soep van koken
Jan Procházka voor Milena
Marilyn Sachs voor Het boek van Dorre
Doris Buchanan Smith voor We gingen bramen plukken
Sven Wernström voor De vergeten haciënda

1976
Max Bolliger voor De kleine reus
Jantien Buisman voor Kees en keetje
Paula Fox voor Duvelstoejager op een slavenschip
Lynn Hall voor Maak me niet kapot
Russel Hoban voor Hoe tom won van kapitein najork en zijn gehuurde sportlingen
Eduard Klein voor Severino
Diana Lebacs voor Nancho van bonaire
Anke de Vries voor Het geheim van mories besjoer
F.K. Waechter en B. Eilert voor De kroondieven

1975
Karel Eykman voor De vreselijk verlegen vogelverschrikker
Sid Fleischman voor Djingo djingo
Jean Craighead George voor Miyax, de wolvenjager
Virginia Lee voor Vlinder voor marianne
Astrid Lindgren voor De gebroeders Leeuwenhart
David Macaulay voor De kathedraal
Tomi Ungerer voor Zeralda's reus
Tonny Vos-Dahmen von Buchholz voor Arenden vliegen alleen

1974
Paul Biegel voor Het olifantenfeest
Gertie Evenhuis voor Stefan en stefan
Leon Garfield voor Tussen galg en gekkenhuis
Erik Christian Haugaard voor Dag van de koningsakker
Steven Kellogg voor Mag ik hem houden?
Fran Manuskhin voor Kindje
Jan Procházka voor Lenka
Marilyn Sach voor Wie had gelijk, mary rose?

1973
Ruth Ainsworth voor Voor jou van vrouwtje appelwang
Cecil Bodker voor De luipaard
Leon Garfield voor De avonturen van jack holborn
Kristin Hunter voor de soul brothers en sister lou
Meindert de Jong voor Candy, kom terug!
Astrid Lindgren voor Lotta uit de kabaalstraat
Otfried Preussler voor Meester van de zwarte molen
Judth Viorst voor Dat is heel wat voor een kat, vind je niet?

1972
Paul Biegel voor De twaalf rovers
Federica de Cesco voor De prins van mexico
Roald Dahl voor De fantastische meneer vos
Irene Hunt voor Het huis tussen de bomen
Bouke Jagt en Peter Vos voor De pozzebokken
Otfried Preussler voor De avonturen van sterke wanja
Annie M.G. Schmidt voor Pluk van de Petteflet
Ivan Southall voor Noodlanding

1971
Hans Andreus voor De rommeltuin
Thea Beckman voor Met korilu de griemel rond
Sacha Burger voor Heaios en de beker
Siny van Iterson voor Het gouden suikerriet
Henk van Kerkwijk voor Schakelfout
Arnold Lobel voor Valentijn
Maia Rodman voor Net als je vader
Annie M.G. Schmidt voor Minoes
Rosemary Sutcliff voor De roemruchte daden van robin hood
Reiner Zimnik voor De kleine brultijger


Test je competentie op YaGooBle.com.

Pageviews vandaag: 43.